1. Szybko się nagrzewają i tracą ciepło
Zastosowanie materiałów izolacyjnych STEICO sprawiło, że nasze domy zyskały miano wysokoenergooszczędnych. W czasie chłodów gruba warstwa izolacji sprawia, że straty ciepła są ograniczone do minimum. Latem zaś dzieki zjawisku przesunięcia fazowego zapewniają idealną ochronę przed upałami. Ściana w czasie największego naslonecznienia stanowi barierę przed przenikaniem ciepła do wewnątrz pomieszczenia, a oddaje ciepło w momencie, gdy na zewnątrz temperatura jest dużo niższa.
2. "Nieszczelne domy"
Przy izolacji naszych domów używamy wysokiej jakości materiałów. Zewnętrzna płyta elewacyjna STEICOprotect posiada także właściwości wiatroizolacyjne. Profil pióro wpust zapewnia szczelność połączenia. Od wewnątrz zaś stosujemy paroizolację aktywną. Podczas montażu stolarki okiennej montowane są także ciepłe parapety, które w połączeniu ze specjalnymi taśmami pozwalają redukować mostki termiczne do minimum. A dobrze wyizolowany dom posiada również dobrą ochronę przed dźwiękami dobiegającymi z zewnątrz.
3. Domy na jedno pokolenie
Obecnie do budowy domu szkieletowego stosuje się wysokiej jakości, certyfikowane materiały. Są one odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Śmiało możemy stwierdzić, że jest to dom na pokolenia. Czerpiemy z doświadczenia Kanadyjczyków i budowlańców ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w ich krajach niektóre domy szkieletowe użytkuje się nawet przez 100 lat.
4. Łatwopalne
Badania na różnej jakości izolacjach udowodniły, że materiały STEICO, pomimo że są drewnopochodne nie palą się żywym ogniem. Na załączonym filmiku widać, że w trakcie próby ognia płyta potrzebuje dużo więcej czasu, by ulec zniszczeniu niż pozostałe materiały.
5. Niestabilne
Wiele osób ma myle wyobrażenie, że domy szkieletowe ulegną zniszczeniu w skutek pierwszej lepszej wichury jaka nadejdzie. Szkielet domu jest złożony za pomocą specjalnymi systemu mocować. Podwaliny są zamocowane do fundamentu specjalnymi kotwami. Ściany są ze sobą sztywno połączone bez możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu. W straciu z żywiołem wiatru budynek ma porównywalny wytrzymałość do tego murowanego.