Baza
Wiedzy
Prawdy
1. Szybka Budowa
Budowa domu szkieletowego trwa zaledwie 3-4 miesiące. Doliczając do tego prace wykończeniowe Inwestor ma po połowie roku gotowy dom. Stanowi to alternatywę do standardowego budownictwa murowanego, gdzie budowa domu rozciąga się nawet kilka lat.
2. Zdrowe, oddychające domy
Nie należy mylić pojęcia "oddychające" z "nieszczelnym". Główną zaletą ścian budowanych w systemie PREMIUM jest to, że są one dyfuzyjnie otwarte. Para wodna jest odprowadzana na zewnątrz budynku poprzez kolejne warstwy ściany. W efekcie konstrukcja ściany jest trwale chroniona przed wilgocią i pleśnią. Niewiele osób zdaje sobie z tego sprawę, że poważnym błędem jest izolowanie ścian styropianem. Jest to jeden z najtańszych sposobów, ale daje efekt tzw. Foliowej siatki i sprzyja rozwojowi drobnoustrojów i pleśni w przegrodach ściany.
3. Ekologiczne
Domy budowane przez naszą firmę mogą śmiało zostać nazwane ekologicznymi. Produkty STEICO są wytworzone z surowcow odnawialnych. Zwolennicy ekologii i obrońcy naszej planety mogą z czystym sumieniem decydować się na ten typ budownictwa, by żyć w zgodzie z naturą.
4. Tanie w utrzymaniu
Budując domy wysokooenergooszczędne staramy się w jak największym stopniu ograniczyć straty ciepła. Montujemy fotowoltaikę i ogrzewanie podłogowe elektryczne. Takie rozwiązanie obniża koszty eksploatacji do minimum. Zostało już to udowodnione w budynkach które wybudowaliśmy. Udokumentowano że roczny koszt utrzymania domu ( około 140 m² ) zamyka się w kwocie 1700 PLN.
Mity
1. Szybko się nagrzewają i tracą ciepło
Zastosowanie materiałów izolacyjnych STEICO sprawiło, że nasze domy zyskały miano wysokoenergooszczędnych. W czasie chłodów gruba warstwa izolacji sprawia, że straty ciepła są ograniczone do minimum. Latem zaś dzieki zjawisku przesunięcia fazowego zapewniają idealną ochronę przed upałami. Ściana w czasie największego naslonecznienia stanowi barierę przed przenikaniem ciepła do wewnątrz pomieszczenia, a oddaje ciepło w momencie, gdy na zewnątrz temperatura jest dużo niższa.
2. "Nieszczelne domy"
Przy izolacji naszych domów używamy wysokiej jakości materiałów. Zewnętrzna płyta elewacyjna STEICOprotect posiada także właściwości wiatroizolacyjne. Profil pióro wpust zapewnia szczelność połączenia. Od wewnątrz zaś stosujemy paroizolację aktywną. Podczas montażu stolarki okiennej montowane są także ciepłe parapety, które w połączeniu ze specjalnymi taśmami pozwalają redukować mostki termiczne do minimum. A dobrze wyizolowany dom posiada również dobrą ochronę przed dźwiękami dobiegającymi z zewnątrz.
3. Domy na jedno pokolenie
Obecnie do budowy domu szkieletowego stosuje się wysokiej jakości, certyfikowane materiały. Są one odpowiednio zaimpregnowane i zabezpieczone przed działaniem czynników zewnętrznych. Śmiało możemy stwierdzić, że jest to dom na pokolenia. Czerpiemy z doświadczenia Kanadyjczyków i budowlańców ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w ich krajach niektóre domy szkieletowe użytkuje się nawet przez 100 lat.
4. Łatwopalne
Badania na różnej jakości izolacjach udowodniły, że materiały STEICO, pomimo że są drewnopochodne nie palą się żywym ogniem. Na załączonym filmiku widać, że w trakcie próby ognia płyta potrzebuje dużo więcej czasu, by ulec zniszczeniu niż pozostałe materiały.
5. Niestabilne
Wiele osób ma myle wyobrażenie, że domy szkieletowe ulegną zniszczeniu w skutek pierwszej lepszej wichury jaka nadejdzie. Szkielet domu jest złożony za pomocą specjalnymi systemu mocować. Podwaliny są zamocowane do fundamentu specjalnymi kotwami. Ściany są ze sobą sztywno połączone bez możliwości wykonania jakiegokolwiek ruchu. W straciu z żywiołem wiatru budynek ma porównywalny wytrzymałość do tego murowanego.
Zwykłe budownictwo a
Nowoczesna technologia
Co roku wydajemy setki złotych na węgiel, olej napędowy czy gaz. Wydajemy je tylko po to, aby finalnie i tak całe zgromadzone ciepło uciekło, a wraz z nim nasze pieniądze. Firma Domy Pasywne AS oferuje budowę domów pasywnych oraz energooszczędnych, które w naturalny sposób pomagają niwelować koszty związane z ogrzewaniem domu.
heating-costs
Domy szkieletowe powstają dużo szybciej niż te w technologii tradycyjnej. Budynek w stanie deweloperskim powstaje już w kilka miesięcy oraz w technologii szkieletu drewnianego nie wymaga sezonowania, więc może powstawać nawet w zimie. A zaletą tego typu konstrukcji jest to, że tak naprawdę grzejemy tylko powietrze, ponieważ cała konstrukcja wykonana jest z materiałów izolacyjnych.
energy-usage
Korzyści z budowania domów w tej technologii jest wiele. Począwszy od zwykłej oszczędności, aż po pomoc naszej planecie.